Mezinárodní hudební festival F. L. Věka / 2019

Aktuality Ročník 2019

Nový žánr v nových prostorách

Předposlední koncert IX. ročníku Festivalu F. L. Věka proběhne ve znamení tanga a uskuteční se v neděli 27. října v prostorách showroomu společnosti Servisbal Obaly s. r. o., dlouholetého významného partnera festivalu.


Premiérově se na festivalu představí jedinečné seskupení profesionálních instrumentalistů Escualo Quintet ve složení Jakub Jedlinský (bandoneon), Vít Chudý (housle), Petr Beneš (el. kytara), Ivan Vokáč (klavír) a Tadeáš Mesany (kontrabas), které provede posluchače světem argentinského tanga od jeho počátků až po současnost.

Tento mladý soubor, co do nástrojového obsazení identický s kvintetem argentinského hudebníka a skladatele Astora Piazzolly, již absolvoval řadu prestižních vystoupení v dramaturgii mezinárodních festivalů. V interpretaci se zaměřuje na kombinaci hudebních stylů tanečních – Tango típico a koncertního stylu – Tango nuevo, jež je strhující syntézou temperamentního argentinského folkloru, klasické hudby a jazzu.

Spolu s kvintetem vystoupí zpěvačka a skladatelka Gabriela Vermelho, která se řadí mezi nejvšestrannější a nejpozoruhodnější osobnosti naší hudební a divadelní scény a která za roli čarodějky Evy v muzikálu Balada pro banditu brněnského divadla Husa na provázku obdržela cenu Alfréda Radoka. Zejména její nekonvenční přístup k hudebnímu vyjadřování z ní činí umělkyni v jednoznačné disciplíně nezařaditelnou.

Koncert začíná v 17 hodin a není zařazen do abonmá.

         «« Zpět

Kostel sv. Ducha
Renesanční kostelík, jehož současná podoba byla daná rekonstrukcí v druhé polovině 16. století.

více         »» ««         méně

Kostel sv. Ducha

Kostel sv. Václava
Barokní přestavba architekta Mikuláše Rossiho z počátku 18. století.

více         »» ««         méně

Kostel sv. Václava

Synagoga čp. 646
Novogotická stavba z r. 1867, postavená na místě dřívější synagogy, zničené požárem.

více         »» ««         méně

Synagoga čp. 646

Společenské centrum – Kino 70
Moderní stavba z roku 1969. V roce 2010 prošla náročnou přestavbou.

více         »» ««         méně

Společenské centrum – Kino 70

POHODA venkova
Místní akční skupina

více         »» ««         méně

POHODA venkova