Mezinárodní hudební festival F. L. Věka / 2019

Aktuality Ročník 2019

Malá noční hudba na závěr svatováclavského víkendu

Stalo se již tradicí, že festivalovým koncertem v kostele sv. Václava vrcholí svatováclavský víkend v Dobrušce, a ani v letošním roce tomu nebude jinak. V neděli 29. září se uskuteční koncert nazvaný Malá noční hudba, na němž zazní hudba velikánů Mozarta a Mendelssohna-Bartholdyho.


O interpretech

Čtvrtého pokračování IX. ročníku se zhostí festivalovému publiku dobře známý pardubický soubor Barocco sempre giovane s koncertní mistryní Ivou Svobodovou Kramperovou, který se původně (v souladu se svým názvem) specializoval na interpretaci skladeb vrcholného baroka, v současnosti ovšem jeho repertoár obsahuje skladby všech slohových období, včetně hudby 21. století. Spolu s Barokem stále mladým, jež vzniklo v roce 2004 a letos tedy slaví 15 let od svého vzniku, se představí uznávaný rakouský dirigent, klavírista a komorní hráč Robert Lehrbaumer, který za svou kariéru vystoupil mimo jiné v prestižních sálech Carnegie-Hall New York, Suntory Hall Tokyo. Spolupracoval s Vídeňskými filharmoniky i symfoniky, Bruckner Orchestra Linz, Mozarteum Orchestra Salzburg, Camerata Salzburg a s mnoha dalšími. V úvodní Mozartově Serenádě č. 6 D dur, K. 239 odloží Robert Lehrbaumer dirigentskou taktovku a ujme se tympánů.

Program

Wolfgang Amadeus Mozart / Serenata notturna – Serenáda č. 6 D dur, K. 239, Felix Mendelssohn-Bartholdy / String Symphony No. 4 in C minor, MWV N 4, Wolfgang Amadeus Mozart / Eine kleine Nachtmusik – Malá noční hudba, K. 525, Felix Mendelssohn-Bartholdy / Koncert pro housle a smyčce d moll

Vstupenky

Koncert začíná v 17 hodin. Vstupenky lze předem zakoupit v Informačním centru v Dobrušce, on-line na www.kupvstupenku.cz nebo přímo na místě.

Poděkování

Spolek F. L. Věka, jenž od letošního roku plně převzal pořadatelství festivalu, děkuje městu Dobruška, Královéhradeckému kraji, společnosti Servisbal Obaly i všem dárcům a příznivcům, kteří podpořili uskutečnění již devátého ročníku.

         «« Zpět

Kostel sv. Ducha
Renesanční kostelík, jehož současná podoba byla daná rekonstrukcí v druhé polovině 16. století.

více         »» ««         méně

Kostel sv. Ducha

Kostel sv. Václava
Barokní přestavba architekta Mikuláše Rossiho z počátku 18. století.

více         »» ««         méně

Kostel sv. Václava

Synagoga čp. 646
Novogotická stavba z r. 1867, postavená na místě dřívější synagogy, zničené požárem.

více         »» ««         méně

Synagoga čp. 646

Společenské centrum – Kino 70
Moderní stavba z roku 1969. V roce 2010 prošla náročnou přestavbou.

více         »» ««         méně

Společenské centrum – Kino 70

POHODA venkova
Místní akční skupina

více         »» ««         méně

POHODA venkova