Mezinárodní hudební festival F. L. Věka / 2019

Aktuality Ročník 2019

Světově respektované kvarteto a výjimečný talent hry na varhany vystoupí na Festivalu F. L. Věka

Třetí koncert letošního Festivalu F. L Věka se v sobotu 21. září uskuteční v již tradiční destinaci – Deštném v Orlických horách. V tamním kostele sv. Máří Magdalény vystoupí vedle světově respektovaného kvarteta také ojedinělý talent hry na varhany.


V srdci Orlických hor zazní skladby velikánů Mozarta a Brahmse v podání významnými cenami ověnčeného Wihanova kvarteta, které vzniklo v roce 1985 a jehož primáriem je Leoš Čepický, docent houslové hry na HAMU v Praze.

V mezinárodním měřítku je kvarteto všeobecně považováno za značku nejvyšší kvality. Pravidelně koncertuje v USA, podniklo turné po Austrálii a Novém Zélandu, bývá také častým hostem ve Velké Británii. Čerstvý vítěz mezinárodní soutěže

Svoji premiéru na Věkově festivalu zažije velice talentovaný, teprve čtrnáctiletý varhaník Adam Suk, žák Základní umělecké školy Pardubice.

Svůj první velký úspěch zaznamenal v roce 2018, kdy se zúčastnil mezinárodní soutěže Pro Bohemia v Ostravě a jako nejmladší účastník získal zvláštní cenu poroty. Letos v srpnu pak zvítězil v NorthernIreland International Organ Competition Armagh v Severním Irsku.

Mecenášem tohoto koncertu je JUDr. Pavel Smutný, president nadačního fondu BOHEMIAN HERITAGE FUND.

Vstupenky

Koncert začíná v 17 hodin a vstupenky lze zakoupit v on-line předprodeji na www.kupvstupenku.cz, v Informačním centru v Dobrušce nebo přímo na místě.

Festivalový autobus

Majitelům ABO vstupenek a vstupenek nabízejí pořadatelé festivalu zdarma dopravu do Deštného v Orlických horách a zpět. Festivalový autobus vyjíždí v 16 hodin z autobusového nádraží v Dobrušce se zastávkou v Laichterově ulici v 16.10 hodin. Další spoj bude vypraven v 15.30 hodin z Nového Města nad Metují, Na Rychtě.

         «« Zpět

Kostel sv. Ducha
Renesanční kostelík, jehož současná podoba byla daná rekonstrukcí v druhé polovině 16. století.

více         »» ««         méně

Kostel sv. Ducha

Kostel sv. Václava
Barokní přestavba architekta Mikuláše Rossiho z počátku 18. století.

více         »» ««         méně

Kostel sv. Václava

Synagoga čp. 646
Novogotická stavba z r. 1867, postavená na místě dřívější synagogy, zničené požárem.

více         »» ««         méně

Synagoga čp. 646

Společenské centrum – Kino 70
Moderní stavba z roku 1969. V roce 2010 prošla náročnou přestavbou.

více         »» ««         méně

Společenské centrum – Kino 70

POHODA venkova
Místní akční skupina

více         »» ««         méně

POHODA venkova