Mezinárodní hudební festival F. L. Věka / 2018

Aktuality Ročník 2018

Zámek v Kvasinách rozezní hudba několika období

V neděli 21. října se hudební festival F. L. Věka po roce opět vrátí do zámeckých prostor v Kvasinách. V Loveckém sále zámku se představí významní italští umělci - houslista Silvano Minella a klavíristka Flavia Brunetto. Program předposledního koncertu letošního ročníku tvoří skladby Mozarta, Debussyho, Respighiho a Griega.


O interpretech

Silvano Minella byl koncertním mistrem orchestru I Pomeriggi Musicali. Koncertuju po celé Evropě, v Kanadě, Spojených státech, Brazílii nebo Austrálii. Vystoupil na nejslavnějších pódiích světa – od Carnegie Hall v New Yorku až po La Scala v Miláně. Stal se uměleckým ředitelem Gressoneyho asociace přátel hudby. Hraje housle Mattie Albaniho z roku 1695. Je profesorem houslové katedry na konzervatoři Guiseppe Verdiho v Miláně. Často dostává pozvánku k účasti v porotách národních a mezinárodních soutěží.

Flavia Brunetto absolvovala konzervatoř v Udine a je členkou Faurého klavírního tria. Jako sólistka vystoupila se slavnými orchestry – Záhřebskou filharmonií, Petrohradským orchestrem nebo Tokijským klavírním souborem. Koncertovala po celé Evropě, v Číně, Japonsku a ve Spojených státech. Byla hostem významných festivalů – Les Floraisons Musicales, Nancy Festival, Öst-West Festival, KotorArt, Festival Ravello, Festival Julitafestivalen ve Švédsku atd. Kromě intenzivní koncertní činnosti se Flavia Brunetto věnuje muzikologii, vydává publikace, kritické eseje a učí na Konzervatoři v Terstu. Od roku 1992 je prezidentkou Akademie klavírních studií Antonia Ricciho v Udine.

Program

Na programu koncertu, který začíná tradičně v 17 hodin, jsou vesměs díla velikánů světové hudby různých uměleckých období (klasicismus, impresionismus, neoklasicismus). Země původu obou protagonistů bude zastoupena osobností Ottorina Respighiho a skladbou Čtyři kusy pro housle a klavír.

Vstupenky na tento koncert lze zakoupit u pokladny hodinu před koncertem.

         «« Zpět

Kostel sv. Ducha
Renesanční kostelík, jehož současná podoba byla daná rekonstrukcí v druhé polovině 16. století.

více         »» ««         méně

Kostel sv. Ducha

Kostel sv. Václava
Barokní přestavba architekta Mikuláše Rossiho z počátku 18. století.

více         »» ««         méně

Kostel sv. Václava

Synagoga čp. 646
Novogotická stavba z r. 1867, postavená na místě dřívější synagogy, zničené požárem.

více         »» ««         méně

Synagoga čp. 646

Společenské centrum – Kino 70
Moderní stavba z roku 1969. V roce 2010 prošla náročnou přestavbou.

více         »» ««         méně

Společenské centrum – Kino 70

POHODA venkova
Místní akční skupina

více         »» ««         méně

POHODA venkova